Zmartwychwstanie Pańskie. 
  
         Drodzy Bracia i Siostry! 
         Drodzy Parafianie!
       „Miłość – jak zapisała w Dzienniczku św. Faustyna – zniesie wszystko, miłość przetrwa śmierć, miłość nie lęka się niczego…”zmartwychwstanie1(46). Przeżyliśmy to bardzo mocno z całym Kościołem podczas Triduum Sacrum, kontemplując mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa.
    Siostry i Bracia! Życzę Wam, aby serca wszystkich tworzących naszą wspólnotę parafialną, jak również tych, którzy przychodzą do Katedry na Msze czy na prywatną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem, wypełniła radość zmartwychwstania. I niech ta Radość promienieje, rozpalając serce każdego, którego Pan postawi na Waszej drodze.
   W tym roku okres wielkanocny będzie dla nas szczególny, bo naznaczony nawiedzeniem Obrazu Jezusa Miłosiernego i relikwii św. Faustyny i św. Jana Pawła II. To wielkie święto miłosierdzia będziemy przeżywać w naszej parafii w dniach od 29 do 31 maja 2015 r. Wcześniej będą rekolekcje, które jak ufam otworzą nasze serca na tajemnicę Bożego Miłosierdzia.
      Niech ta tajemnica Miłosierdzia Bożego opromienia wszystkie drogi, którymi będziecie kroczyć i sprawy, którym będziecie musieli stawić czoła.
        Z pamięcią w modlitwie: 
                    Ks. Adam Nita – proboszcz wraz z kapłanami posługującymi w Bazylice Katedralnej.
 

Thursday the 17th - .