Szkolne rekolekcje wielkopostne
- naRAPeruj serce duchem

09.rekolekcje plakat

W dniach od 5 do 9 marca 2018 w naszej parafii odbyły się rekolekcje wielkopostne dla uczniów szkół średnich, przeżywane poda hasłem "naRAPeruj serce duchem"  Odbywały się one w twóch turach. W pierwszej - od 5 do 7 marca dla uczniów I Liceum Ogólnokształcącego, VII Liceum Ogólnokształcącego oraz Zespołu Szkół Plastycznych. Druga była przeznaczona dla uczniów III Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Szczepanika oraz  Zespół Szkół im. ks. J. Tischnera. 

 

  

Zapraszamy do odtworzenia nagrań 
niektórych rekolekcyjnych spotkań 
i konferencji z II sesji rekolekcji

 

 

W tym roku po raz pierwszy rekolekolekcje miały zmienioną formułę. Dwa pierwsze dni każdego etapu odbywały się na Hali Pałacu Młodzieży przy ul. Gumniskiej w Tarnowie a ostatni w tarnowskiej katedrze. Taka forma rekolekcji pozwoliła zawrzeć w nich nie tylko rekolekcyjne nauki, ale również świadectwa oraz inne ciekawe formy sceniczne przygotowane przez samych uczniów: monodram, drogę kzyżową, pantomimę, itd, elementu multimedialne itd. Nie zabrakło również oprawy muzycznej, o którą zadbali tak sami uczniowie jak i twórcy i uczestnicy Diecezjalnych Warsztatów Muzycznych.

Prowadzącym rrekolekcje był  O. Maciej Kucharzyk - saletyn, zany rekolekcjonista, długoletni organizator Saletyńskich Spotkań Młodych w Dębowcu oraz duszpasterz przystanku Jezus. Swoimi świdectwami podzielili się znany ewangelizator - Drobromir "Mak" Makowski  oraz Mirosław "Kola" Kolczyk - raper współpracujący z zepołem TGD.

Bóg zapłać wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w organizację rekolekcji. W sposób szczególny dziękujemy dyrekcjom naszych szkół, nauczycoelom i wychowawcom sprawującym opiekę nad uczniami oraz wszystkim, którzy zaangażowali się w oprawę artystyczno-muzyczną tegorocznych szkolnych duchowych ćwiczeń. Mamy nadzieję, że na długo pozostana one w pamięci uczestników i będą wydawać w nich dobre owoce. 

 

 

 

Thursday the 17th - .