phoca thumb l festum 23

   

  

Festum Cathedrale 2017

Na zakończenie Tygodnia Maryjnego, w sobotę,  16 września 2017 roku w Ogrodach OO. Bernardynów odbyło się  Święto Katedralne nawiązujące swoim znaczeniem do tradycji chrześcijańskiej agapy - radosnego spotkania wspólnoty Kościoła, nastepującej bezpośrednio po wspólnej celebracji i modlitwie.

Wspólne świętowanie rozpoczęliśmy  o godz. 14.00. Na święto zostało przygotowanych wiele atrakcji. M.in. występ zespołów ze szkoły podstawowej nr 1 i 3, dzieci z przedszkola nr 6. Swoje umiejętności pokazali strażacy, policjanci oraz ratownicy medyczni. Był także występ adeptów szkoły Kung-fu, loteria fantowa, liczne konkursy dla całych rodzin, kącik rekreacyjny dla dzieci. Oczywiście nie zabrakło  tego co miało wzmocnić  ciała uczetsników festynu: grill, ciasto, napoje itp. Całość zakończył koncert zespołu „Kolorowe Gitary”, śpiewającego  hity „Czerwonych Gitar”. 

 

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację naszego świętowania. Biskupowi Tarnowskiemu i Prezydentowi Tarnowa z honorowy patronat. Policji, straży pożarnej oraz ratownikom medycznym za pokaz swoich umiejętności. Organizującym różne występy, konkursy, dbających za całe zaplecze za wielkie serce i poświęcony czas związany z przygotowaniem i organizacją święta. Oczywiście wielkie podziękowania dla Ojców Bernardynów za udostępnienie swojego ogrodu na zorganizowanie święta.

Thursday the 17th - .