Uroczystość Bożego Ciała.

Boze Ciao W czwartek 15 czerwca przypada uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 6.00, 7.30, o godz. 9.00 na Placu Katedralnym, w łączności z procesją ulicami miasta, oraz w katerze bezpośrednio po zakończeniu procesji ok. godz. 12.00 i po południu o godz. 18.00 i 20.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 10.30 i 15.00.

Wszystkich zapraszamy do udziału w procesji, szczególnie zachęcamy dzieci sypiące kwiaty, dzieci pierwszokomunijne, DSM, LSO i poczty sztandarowe stowarzyszeń kościelnych.

Ofiary zbierane podczas uroczystości Bożego Ciała są przeznaczone na hospicja i wyznaczone cele charytatywne.

W uroczystość Bożego Ciała wierni, po sprawowaniu Eucharystii, uczestniczą w procesji do czterech „stacji” (ołtarzy). Swoją obecnością i czynnym udziałem w liturgii publicznie wyznają wiarę w obecność Chrystusa w Eucharystii. Przy pierwszej stacji wyznają Eucharystię jako Ofiarę, w której przez sakramentalne znaki „głosimy śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa”. Przy drugiej stacji dają świadectwo, że Jezus Chrystus jest Chlebem żywym dającym życie wieczne. Przy trzeciej stacji Kościół wyznaje, że Eucharystia jest zadatkiem życia wiecznego. Czwarta stacja przypomina, że Eucharystia jest sakramentem jedności Kościoła – skoro jest jeden Chleb, z którego wszyscy bierzemy, przeto tworzymy jedno ciało.


Wednesday the 21st - .