Orszak Trzech Króli.

orszak logo Jak co roku 6. stycznia przez ulice Tarnowa przejdzie barwny Orszak, w którym mieszkańcy naszego miasta wraz z Trzema Królami pójdą pokłonić się małemu Jezusowi, Maryi i Józefowi. Jest to okazja, by przez wspólny śpiew kolęd pokazać wszystkim naszą radość z narodzenia Jezusa. Wszystkich parafian, a także mieszkańców Tarnowa i okolic zapraszamy do udziału w tym niecodziennym wydarzeniu. W sposób szczególny zapraszamy rodziny z dziećmi, dla których jest to okazja, by jeszcze raz przeżywać tajemnicę narodzenia Zbawiciela.

Tegoroczny Orszak Trzech Króli rozpocznie się tradycyjnie na placu katedralnym 6. stycznia po Mszy świętej o godz. 12.00. Najpierw powitamy wspólnie Trzech Króli, a następnie wraz z nimi wyruszymy w radosnym orszaku na Rynek oraz ulicami Wekslarską, Wałową, Targową, aby w ogrodzie klasztoru Ojców Bernardynów oddać pokłon Świętej Rodzinie.

Podobnie jak w ubiegłym roku znakiem uczestnictwa w Orszaku będą królewskie korony rozdawane przed rozpoczęciem uroczystości, a we wspólnym śpiewaniu pomogą nam śpiewniki. Zachęcamy, by na Orszak ubrać stroje w kolorze niebieskim, czerwonym lub zielonym, aby w ten sposób każdy z nas stał się częścią orszaku jednego z Trzech Króli.

Niech nie zabraknie nikogo z nas na tym niezwykłym wydarzeniu. Pokażmy swoją obecnością wiarę w narodzenie Bożego Syna i przeżywajmy ją w sposób radosny.

Do zobaczenia na Orszaku!

Organizatorzy:
Parafia Katedralna,
VII Liceum Ogólnokształcące,
Urząd Miasta Tarnowa.
 

 


 

Monday the 22nd - .