Pielgrzymka do Rzymu.

          watykan1000 ttstudio shutterstock Z okazji jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski w październiku br. odbędzie się Narodowa Pielgrzymka do Rzymu. W czasie jej trwania pielgrzymi z Polski spotkają się na wspólnych nabożeństwach w bazylikach św. Piotra i św. Pawła, przewidziana jest również audiencja ogólna z papieżem Franciszkiem. Z parafii katedralnej organizowana jest pielgrzymka autokarowa, która oprócz Rzymu obejmuje inne znane miejsca we Włoszech m.in. Asyż, Loretto, Lanciano, san Giovanni Rotonto, San Angelo, Pompeje, Monte Casino. Czas pielgrzymki to od 17 do 25 października br. Koszt 500 zł. i 270 Euro. Zapisy do końca czerwca w kancelarii parafialnej.

Szczegółowy program poniżej:

 

 

Dzień 1 – poniedziałek 17.10.2016

Wyjazd w godzinach popołudniowych – ok.15.00 /dokładna godzina zostanie podana w późniejszym terminie/, przejazd przez terytorium Polski, obiadokolacja, następnie przez Czechy, Austrię, Włochy.

Dzień 2 – wtorek 18.10.2016

Toaleta poranna, śniadanie we własnym zakresie. Dojazd do Loreto, Msza święta i zwiedzanie sanktuarium. Nawiedzenie cmentarza żołnierzy polskich. Dalsza podróż do Lanciano – nawiedzenie sanktuarium cudu Eucharystycznego. Przejazd do San Giovanni Rotondo. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3 – środa 19.10.2016

Śniadanie, Msza św. w sanktuarium św. o. Pio, zwiedzanie sanktuarium. Przejazd na Monte Sant Angelo – nawiedzenie sanktuarium św. Michała Archanioła. Dalsza podróż do Pompejów. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4 – czwartek 20.10.2016

Śniadanie. Msza św. w bazylice Matki Bożej Różańcowej, wypoczynek nad morzem. Przejazd na Monte Cassino – nawiedzenie cmentarza polskiego i opactwa benedyktynów, dalsza podróż w okolice Rzymu. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5 – piątek 21.10.2016 *

Śniadanie, przejazd na Watykan, Msza św. w Bazylice św. Piotra, zwiedzanie bazyliki, czas na zakup pamiątek. Przejazd do Bazyliki św. Jana na Lateranie – zwiedzanie bazyliki, święte schody. Spacer po Rzymie. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6 – sobota 22.10.2016 *

Śniadanie, przejazd na Watykan – udział w audiencji z papieżem Franciszkiem. Zwiedzanie Rzymu starożytnego – Koloseum, Forum Romanum, nawiedzenie kościoła oo. Redemptorystów – modlitwa i Msza św. przy ikonie Matki Bożej Nieustającej Pomocy, nawiedzenie bazyliki Matki Bożej Większej. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7 – niedziela 23.10.2016 *

Śniadanie, przejazd na Watykan – Msza święta z papieżem Franciszkiem, nawiedzenie bazyliki św. Pawła za Murami. Przejazd do Casci – nawiedzenie miejsc związanych ze św. Ritą, dalsza podróż do Asyżu, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8 – poniedziałek 24.10.2016

Śniadanie, Msza święta, zwiedzanie Asyżu. Wyjazd w kierunku Polski. Przejazd przez Włochy, Austrię, Czechy. Posiłek we własnym zakresie.

Dzień 9 – wtorek 25.10.2016

Przyjazd do Tarnowa w godzinach przedpołudniowych.

* Program i kolejność zwiedzanych miejsc może ulec zmianie.

 

Cena obejmuje:

6 noclegów w hotelach ***; 6 śniadań i 6 obiadokolacji; opiekę pilota i przewodnika; ubezpieczenie KL i NNW; opłaty drogowe, parkingowe i wymagane bilety wstępu

 

ZAPISY DO KOŃCA CZERWCA W KANCELARII PARAFII KATEDRALNEJ

Przy zapisie pobieramy 50 € zaliczki.

Dane uczestników: Nazwisko i imię, data i miejsce urodzenia, nr PESEL, adres, nr dokumentu tożsamości.


Thursday the 17th - .