Ogłoszenia parafialne

 Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego   - 13 maja 2018  

1. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30, z wyjątkiem piątku. Koronka do Bożego Miłosierdzia od poniedziałku do piątku o godz. 15.00, Różaniec od poniedziałku do piątku i w sobotę o godz. 17.00, Koronka do Siedmiu Boleści NMP w piątek przed Mszą południową i o godz. 17.00.

2. W poniedziałek – w święto NMP Matki Kościoła – Msze św. w katedrze tak jak w dni powszednie.

3. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to również Dzień Modlitw za Kościół w Chinach.

4. Również w czwartek po Mszy św. wieczornej na pierwsze spotkanie zapraszamy Parafialny Zespół Synodalny.

5. W piątek o godz. 18.00 Msza św. wotywna o Matce Bożej Bolesnej.

6. W sobotę diakonii z naszego seminarium podczas Mszy św. o godz. 9.00 otrzymają w bazylice katedralnej święcenia kapłańskie. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

7. Również w sobotę zapraszamy do katedry na godz. 19.00 na koncert organowy Rościsława Wygranienko, który wykona „Preludia organowe Henryka Miłka”. Szczegóły na plakacie i stronie internetowej.

8. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

9. Spotkania w tym tygodniu: DSM w sobotę o godz. 9.30, schola w niedzielę o godz. 11.00.

10. Dziewczynki od klasy „0” wzwyż, w tym dziewczynki, które przystąpiły w tym roku do I Komunii św., a które chcą sypać kwiatki podczas procesji Bożego Ciała, bezpośrednio przed Najświętszym Sakramentem, s. Monika i s. Krystyna zapraszają na próbę do katedry w czwartek 24 maja po Mszy św. wieczornej.

11. W uroczystość Bożego Ciała organizowany jest wyjazd do Rzeszowa na koncert „Jednego serca, jednego ducha”. Zbiórka przy ul. Goldhammera o godz. 16.30. Cena przejazdu 20 zł. Zapisy w kancelarii parafii katedralnej.

12. Szkoła Podstawowa w Zawadzie zaprasza na Memoriał bł. o. Zbigniewa Strzałkowskiego w dniu 3 czerwca 2018 r. Szczegóły na plakatach i na stronie internetowej szkoły .

13. Diecezjalne Duszpasterstwo Pielgrzymkowo-Turystyczne "ITER" zaprasza na spotkanie z Marią Bober, pielęgniarką i piosenkarką, żoną i matką, pracującą obecnie w Niemczech przy osobach terminalnie chorych. Spotkanie pt. „Kocham Cię Mamo” odbędzie się 26 maja br., o godzinie 19.00 w kościele św. Maksymiliana w Tarnowie. Poprzedzi je Msza św. godz. 18.00. Okolicznościowe bileciki, za dowolną ofiarą na cele statutowe Duszpasterstwa, można otrzymać w biurze "ITER" przy ul. Urszulańskiej 9 w Tarnowie lub bezpośrednio przed Mszą Świętą.

14. Od 25 maja br. zaczyna obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego ws. ochrony danych osobowych. Nakłada to na wszystkie instytucje, także kościelne pewne obowiązki. Jednym z nich jest to, że wszelkie pisma zawierające dane osobowe np. świadectwo chrztu, różne zaświadczenia będzie można wydać tylko osobiście temu, kogo dokument dotyczy. Inni będą mogli pobrać taki dokument tylko na mocy pisemnego upoważnienia. Oczywiście gdy chodzi o małoletnich stosowny dokument może odebrać w ich imieniu rodzić, albo prawny opiekun, ale już nikt z rodziny nie będzie mógł odebrać takiego dokumentu, bez pisemnego upoważnienia, gdy chodzi o osoby pełnoletnie. Oprócz pełnomocnictwa innym sposobem przekazania dokumentu np. świadectwa chrztu jest droga służbowa tj. z parafii do parafii. W takiej sytuacji trzeba poprosić proboszcza gdzie np. ktoś przygotowuje się do ślubu, aby zwrócił się do proboszcza parafii chrztu o przesłanie metryki chrztu do ślubu.

15. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Paweł Klich, Zbigniew Sroka oraz Irena Pływacz. Polecajmy ich dusze oraz zmarłych z naszych rodzin Bożemu miłosierdziu.

 VI Niedziela Wielkanocna   - 6 maja 2018  

1.  Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w przygotowanie wizytacji kanonicznej i czynnie w niej uczestniczyli. Bóg zapłać!

2.  Cały czas zapraszamy chętnych do włączenia się w adorację Najświętszego Sakramentu. Swój udział można zgłosić wypełniając deklarację, która znajduje się na stoliku w nawie Najświętszego Sakramentu. Zgłoszenia można dokonać także przez stronę internetową naszej parafii. 

3.  W dniach 14-17 czerwca br. organizujemy pielgrzymkę w ramach której chcemy odwiedzić Sokółkę, Wilno, Troki, Świętą Lipkę, Olsztyn i Gietrzwałd. Cena 830 zł. Zapisy w kancelarii parafii katedralnej. Ze względu na rezerwacje miejsc noclegowych prosimy o jak najszybsze zgłoszenia. Szczegółowy program pielgrzymki na stronie naszej parafii, w gablotach i w wersji papierowej ogłoszeń.

4.  Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych codziennie o godz. 17.30, z wyjątkiem piątku. Ponadto Koronka do Bożego Miłosierdzia od poniedziałku do piątku o godz. 15.00, Różaniec od poniedziałku do piątku i w sobotę o godz. 17.00, nabożeństwo „Drogi Światła” w piątek po Mszy św. o godz. 12.00.

5.  Spotkanie organizacyjne przed wyjazdem na rekolekcje, dla kandydatów do bierzmowania z klasy II gimnazjum i z klasy VI SP w czwartek o godz. 17.00.

6.  W piątek o godz. 12.00 i 18.00 Msza św. wotywna o Matce Bożej Bolesnej. Pół godziny wcześniej Koronka do Siedmiu Boleści NMP, i wyjątkowo po Mszy św. wieczornej nabożeństwo majowe, połączone z procesją z kopią Piety wokół katedry. Do udziału w koronce, Mszy św. i procesji zapraszamy wszystkich, ale szczególnie mieszkańców z ulic: Krasińskiego, Starowolskiego, Malczewskiego, Mościckiego, Chopina i Sowińskiego. To m.in. Wasze intencje będziemy polecać we wspólnej modlitwie Panu Bogu, przez wstawiennictwo Matki Bożej Bolesnej. W kolejnych miesiącach podobne zaproszenie będziemy kierować do wiernych mieszkających przy innych ulicach, należących do parafii katedralnej. Prosimy, aby to zaproszenie przekazać swoim sąsiadom, i wszystkim, których dzisiaj nie ma w katedrze.

7.  W przyszłą niedzielę 13 maja o godz. 10.30 będziemy przeżywać Uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej. Zapraszamy dzieci i rodziców na próbę przed tą uroczystością we czwartek po Mszy św. wieczornej.

8.  Spotkania w tym tygodniu: seniorzy w środę po Mszy św. o godz. 12.00, kandydaci na ministrantów w sobotę o godz. 9.00, ministranci o godz. 9.30, lektorzy o godz. 10.00, DSM w sobotę o godz. 9.30, schola w niedzielę o godz. 11.00.

9. Zapraszamy na wyjazd na koncert „Jednego serca, jednego ducha” do Rzeszowa. Wyjazd 31 czerwca z ul. Goldhammera o godz. 16.30. Cena przejazdu 20 zł. Zapisy w kancelarii. 

10.  Zachęcamy do nabycia majowego numeru „Wiadomości Parafii Katedralnej” oraz „Gościa Niedzielnego”.

11.  We wtorek swoje imieniny będzie świętował ks. Stanisław Garnczarski, ceremoniarz bazyliki katedralnej. Ks. Solenizantowi składamy serdeczne życzenia imieninowe, dołączając dar modlitwy.

12.  W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Majowy Odpust Fatimski w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie. Szczegóły na plakatach.

13.  Również 13 maja RDN Małopolska zaprasza na piknik, który odbędzie się w ogrodach radiowych przy ul. Bema. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 15.00 w kościele pw. św. Maksymiliana w Tarnowie, następnie organizatorzy zapraszają do zwiedzania radia i skorzystania z licznych atrakcji dla całych rodzin. Szczegóły na plakatach.

14.  W ostatnim tygodniu zmarł Wiktor Pabian, ojciec ks. Janusza Pabiana, wikariusza naszej parafii. Księdzu Januszowi i całej rodzinie składamy serdeczne wyrazy współczucia a śp. Wiktora oraz zmarłych z naszych rodzin Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie.

Thursday the 24th - .