Ogłoszenia parafialne

XIII Niedziela Zwykła    - 01 lipca 2018  

1. Nabożeństwa w ciągu tygodnia: Nieszpory niedzielne o godz. 17.30, Koronka do Bożego Miłosierdzia od poniedziałku do piątku o godz. 15.00, Różaniec od poniedziałku do czwartku o godz. 17.20 i w sobotę przed Mszą św. południową, Koronka do Siedmiu Boleści NMP w piątek o godz. 17.30.
2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek modlimy się w intencji powołanych do służby Bożej. W piątek Msze św. z rozważaniem o Sercu Bożym o godz. 9.00, 12.00 i 18.00. Od godz. 17.00 adorację animuje Straż Honorowa NSPJ. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi o godz. 11.00.
3. Spotkanie Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym we wtorek o godz. 17.00.
4. Planowana na czerwiec pielgrzymka do Wilna i do sanktuariów w Sokółce, Świętej Lipce, Olsztynie i Gietrzwałdzie została przeniesiona na wrzesień. Nowy termin to 20-23 września br. Cena 830 zł. Zapisy w kancelarii parafii katedralnej do końca lipca.
5. Siostry Karmelitanki z ul. Krzyskiej zapraszają na nowennę od 7 do 15 lipca przed uroczystością Matki Bożej z Góry Karmel. Szczegóły na plakacie.
6. Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie zaprasza na studia na następujące kierunki: teologia, turystyka religijna, filozofia, prawo kanoniczne, historia, historia sztuki, ochrona dóbr kultury, muzyka kościelna, turystyka historyczna, archiwistyka i zarządzanie dokumentacją, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, nauki o rodzinie oraz praca socjalna.
7. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym kancelaria parafialna będzie otwarta od poniedziałku do piątku tylko po południu od 16.30 do 18.00 (poza pierwszymi piątkami miesiąca) i w sobotę od 10.00 do 12.00. Z racji urlopów księży spowiedź w lipcu i sierpniu będzie tylko w czasie Mszy św.

XII Niedziela Zwykła    - 24 czerwca 2018  

1. Nabożeństwa w ciągu tygodnia: nabożeństwo czerwcowe codziennie o godz. 17.30, Koronka do Bożego Miłosierdzia od poniedziałku do piątku o godz. 15.00, Różaniec od poniedziałku do czwartku o godz. 17.00 i w sobotę przed Mszą św. południową, Koronka do Siedmiu Boleści NMP w piątek o godz. 11.30 i 17.00.
2. W środę przypadają imieniny bp. Władysława Bobowskiego. Księdzu Biskupowi składamy serdeczne życzenia imieninowe dołączając dar modlitwy, szczególnie podczas Mszy św. o godz. 18.00. Modlitwą otaczamy również ks. prałata Władysława Bielatowicza.
3. W piątek przypada uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła. Pamiętajmy w modlitwie o papieżu Franciszku. Msze św. jak w dzień powszedni. Ofiary składane w tym dniu przekazane będą do dyspozycji Ojca Świętego jako tzw. świętopietrze. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.
4. Spotkanie Róż Różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30.
5. Decyzją Księdza Biskupa z dniem 27 sierpnia ks. Marcin Raś podejmie obowiązki wikariusza w parafii Przecław. W jego miejsce do parafii katedralnej został skierowany ks. Bartosz Chęciek z Nowego Wiśnicza. Podczas Mszy św. 26 sierpnia o godz. 12.00 będziemy modlili się w intencjach ks. Marcina, dziękując za jego posługę w naszej parafii.
6. Kustosz Sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie zaprasza na coroczny odpust od 30 czerwca do 8 lipca 2018 r. Tradycyjna Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium w Tuchowie, w ramach Wielkiego Odpustu, wyruszy z Placu Katedralnego w niedzielę 1 lipca o godz. 4.00. Serdecznie zapraszamy do udziału w pielgrzymce.
7. W okresie wakacyjnym kancelaria parafialna będzie otwarta od poniedziałku do piątku tylko po południu od 16.30 do 18.00 i w sobotę od 10.00 do 12.00. Z racji urlopów księży spowiedź w lipcu i sierpniu będzie tylko w czasie Mszy św.
8. Prezydenta Tarnowa Roman Ciepiela zaprasza mieszkańców Osiedla Starówka na spotkanie poświęcone tematyce inwestycyjnej i działaniach na rzecz edukacji, kultury i polityki społecznej. Spotkanie odbędzie się w Sali Lustrzanej przy ul. Wałowej 10 w dniu 5 lipca br. o godz. 17.00.
9. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Zofia Dzięgiel, Mariusz Wroński i Teresa Kozioł. Polecajmy ich dusze oraz zmarłych z naszych rodzin Bożemu miłosierdziu.

Tuesday the 17th - .